Eglės apartamentai Palangoje
Tai architektūros ir meno kūrinys ant Baltijos jūros kranto. Nauji namai prie jūros atskleidžia gamtoje vyraujančias netaisyklingas linijas ir lenktumus. Pirmojo apartamentų aukšto korpusas sudarytas iš atskirų detalių, pagrindu pasirinktas vertikalus rankų darbo plytų mūras, atkartojantis eglės medžio kamieno reljefą. Antrasis, trečiasis ir ketvirtasis aukštai įgauna vientisumą apjungiant kelis pastato korpusus, lenktų formų panoraminiai langai organiškai įsilieja į darnų pušų apsupties paveikslą.
Šie apartamentai prie jūros įrengti naudojant medžiagas, pasižyminčias ilgaamžiškumu, atsparumu ir ekologija, kas lemia tikslų estetikos reikalavimų išpildymą. Projekto įgyvendinime suderintos naujos technologijos su laiko patikrintomis ir ilgaamžiškumą užtikrinančiomis medžiagomis: rankų darbo „Petersen“ plytos fasade ir išmanūs sprendimai pastato viduje - biometrinės durų spynos, leidžiančios pirštų antspaudu patekti į apartamentus.
Per visus keturis pastato aukštus išsidėsto 73 dviejų-keturių kambarių apartamentai, kurių dydis nuo 40 iki 127 kv. metrų. Šie nauji namai pajūryje taip pat leidžia mėgautis apartamentų bendrosiose erdvėse įrengta modernia sporto sale ir erdvia 67 vietų požemine automobilių stovėjimo aikštele su saugyklomis dviračiams.
Aplinka
Apartamentai Kęstučio ir Daukanto gatvių sankirtoje Palangoje. Vos 7 min kelio pėsčiomis iki paplūdimio, šiek tiek atokiau nuo šurmuliuojančios Basanavičiaus alėjos, kurią pėsčiomis galima pasiekti per 5 min! Pro panoraminius langus atsiveriantis vaizdas į ramybe dvelkiantį pušyną, gamtos apsuptis.
Architektūra
Apartamentus projektavo garsus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje architektas - Donatas Rakauskas. Pastatas atkartoja gamtoje vyraujančias linijas ir formas. Fasado mūras primena eglės medžio kamieno reljefą, šiai idėjai įgyvendinti buvo pasirinktos vienos prabangiausių pasaulyje rankų darbo „Peterson“ plytos.
Menas
Tai daugiau nei pastatas - tai meno ir architektūros kūrinys. Apartamentuose bus įrengti du liftai, kurių šachtose bus integruotos išskirtinai šiam projektui menininkės Eglės Babilaitės kuriamos 15 metrų aukščio freskos, kurias specialaus apšvietimo pagalba bus galima apžiūrėti kylant liftu iš požeminio garažo į ketvirtąjį pastato aukštą. Kalvis Linas Leščiauskas šiam projektui ruošia eksterjero puošybos detales.
Medžiagos
Pastato statybose ir įrengime buvo naudotos aukščiausios kokybės ir ilgaamžiškos medžiagos: rankų darbo „Peterson“ molio plytos, lenkti aliuminio profilio langai, marmuro plokštės laiptinėse, Brazilijos riešuto teraslentės apartamentų terasose bei natūralaus akmens takeliai apartamentų kieme.
Privatumas
Apartamentus juosianti tvora bei dekoratyvinis kiemo apželdinimas ir aplinkos mažoji architektūra sujungia privačią ir gyvenamąją erdves. Siekiant išlaikyti gyventojų privatumą pastatas padalintas į keturis korpusus, kuriuos atskiruose aukštuose sudaro nuo 4 iki 7 butų.
Inovacijos
Patekti į apartamentus galima nenaudojant raktų, kadangi čia yra įdiegti biometriniai užraktai, o požeminiame automobilių garaže - automatinė automobilių numerių nuskaitymo sistema.
Kūrėjai
Architektas Donatas Rakauskas
Donatas Rakauskas didžiąją savo gyvenimo dalį praleido Lietuvos pajūryje - Palangoje. Per daugiau nei 24-erius darbo metus architektas suprojektavo apie 50 pastatų, kurių didelė dalis sulaukė ypatingo dėmesio, buvo įvertinti apdovanojimais ir premijomis. Birutės alėjoje Palangoje architektas yra suprojektavęs net 7 išskirtinio dizaino pastatus. Vienas žymiausių jo kūrinių unikalaus dizaino "PALANGA SPA”, kuris „World Spa and Wellness Awards 2018“ apdovanojimuose išrinktas geriausiu Rytų Europos SPA viešbučiu.
Freskos autorė Eglė Babilaitė
Menininkės Eglės Babilaitės, šiuo metu gyvenančios ir kuriančios Prancūzijoje, kurtos freskos papuoš „Eglės apartamentų” liftų atriumas. Šis architekto Donato Rakausko sprendimas yra techniškai itin sudėtingas ir visiškai netradicinis interjero dizaine Lietuvoje. „Eglė apartamentų” gyventojai, kildami stikliniu liftu iš pirmojo aukšto į paskutinįjį, turės galimybę grožėtis Eglės Babilaitės išskirtinai šiam projektui kurtomis 20 metrų aukščio freskomis, o specialus apšvietimas sukurs galimybę kūrinius apžiūrėti atidžiau. Freskos atskiromis dalimis bus gabenamos iš Prancūzijos, kur jos bus kuriamos, į Lietuvą, o Palangoje esančiuose apartamentuose pati menininkė kartu su komanda atliks sudėtingus freskų tvirtinimo liftų šachtose darbus. Kas tiksliai bus pavaizduota Eglės Babilaitės freskose, skirtose „Eglės apartamentams”, iki šiol atskleista nėra - menininkė žada siurprizų.
Plytininkas Christian Petersen
„Eglė apartamentų” fasado mūras - vertikalus, atkartojantis eglės medžio reljefą. Šiam sprendimui įgyvendinti buvo pasirinktos rankų darbo plytos, gaminamos pagal iš kartos į kartą perduodamą tradiciją nuo 1791 metų Danijoje. Skirtingų temperatūrų krosnyse degamos plytos įgauna natūralias gamtos spalvas bei tekstūras. „Eglės apartamentų” statybose buvo naudota viena naujausių „Petersen” plytų rūšis - Kolumba, kuri kartu su šveicarų architektu Peter Zumthor’u buvo sukurta 2000-aisiais metais projektuojant Kolumba muziejų Kelne (Vokietija). Šiandien Kolumba plytos yra vienos prabangiausių plytų rūšių pasaulyje, o su jomis pastatyti statiniai laimėjo begalę prestižinių architektūros apdovanojimų Europoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose bei Australijoje.
Kalvis Linas Leščiauskas
Kalvis Linas Leščiauskas išskirtinai šiam projektui sukūrė unikalių formų vartus, kurie papuošė įėjimą į apartamentų teritoriją. Vartų gamyboje buvo panaudoti keturių rūšių metalai, virtražai bei paauksuotos detalės. Kalvis Linas nuo pat vaikystės domisi kalvystės menu ir jau daugiau nei 15 metų savo kalvėje verčiasi šiuo amatu. Nuo 1999-ųjų amatininkas dalyvauja kalvių simpoziumuose įvairiose pasaulio šalyse, kur semiasi žinių ir naujų įgūdžių. Linas įkvėpimo semiasi iš nepastovios ir nenuspėjamos Lietuvos gamtos, ypač jį žavi pajūris.